EN
CITS

DELMIA Ortems, çevik planlama, çizelgeleme ve üretim için çözümler sunar. Geleneksel MES'i bir sonraki seviyeye taşırken, kısıtlamaya dayalı, sınırlı kapasiteli kaynak optimizasyonu ve üretim akışlarının senkronizasyonunun gücünü ekler. Bu, üreticilerin günün sorunları sırasında mevcut kaynakların kullanımını optimize etmelerine ve hizmet sunumunu iyileştirmelerine olanak tanır.

Operasyonel Planlama

Çevik, son derece duyarlı çözüm, üreticilerin ve planlamacıların arz ve talep arasındaki operasyonel sorunları dengelemesine ve çözmesine yardımcı olur, böylece sorunsuz süreç entegrasyonu ve talep, tedarik ve operasyonlar için görünürlük sağlar. Kullanıcılar, Satış ve Operasyon Planlama (S&OP) ve Ana Üretim Çizelgeleme (MPS) süreçlerini iyileştirmek için üretim darboğazlarını hızlı bir şekilde belirleyebilir ve değişiklikleri ve durum simülasyonlarını programlayabilir.

Optimizasyon Kolaylığı

DELMIA Ortems, çok değişkenli problemler için yüksek hızlı optimizasyonu kolaylaştırma yeteneği sayesinde, döngü sürelerini ve envanteri azaltmak ve aynı zamanda teslim süresini iyileştirmek için planlama çözümleri sunar. Planlayıcılar, çevik karar desteği tarafından yönlendirilen dinamik kısa vadeli çizelgeleme ve yeniden çizelgelemenin yanı sıra, sınırlı kapasitede doğru çizelgeleme (çoklu kurallar, kısıtlamalar ve düzenlemeler göz önünde bulundurularak) yoluyla manuel çalışma ve hatalarda önemli bir azalma gözlemleyebilecektir. Bu, senkronize üretim akışları, kısaltılmış üretim tedarik süreleri ve artan üretim oranlarının yanı sıra gelişmiş operasyonel verimlilik ve üretim mükemmelliği ile sonuçlanır.

DELMIA Ortems'in gelişmiş planlama yazılımı, DELMIA Apriso çözümünü tamamlar. Hammaddeden bitmiş ürünlere kadar tüm üretim ve üretim yönlerinde yapay zeka odaklı karar desteği ile kapsamlı dijital süreklilik sağlar.